Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
University Running v Brně

DOCENDO DISCIMUS

V sobotu 14. května 2011 proběhla na náměstí Svobody v Brně jedinečná sportovní akce pod názvem „Veletržní běh Brnem“, který je součástí projektu Slavnosti sportu a zdraví. Projekt má za cíl pořádat akce především sportovního charakteru pro širokou veřejnost, děti, mládež, tělesně handicapované sportovce, ale také pro elitní závodníky a to i s mezinárodní účastí. Běžeckého závodu štafet se zúčastnili také studenti Univerzity obrany.

Pořadatelé tohoto tradičního závodu si připravili pro diváky velmi poutavé disciplíny. Jednalo se zejména o exhibiční běžecké štafety na 4 x 500 metrů pro hráče sportovních ligových klubů, tzv. „Running Stars“, mezinárodní závod štafet vysokoškolských studentů, tzv. „University Running“ a nově štafetové závody pro střední a základní školy. Součástí závodu byla i soutěž ve šplhu na laně a bohatý doprovodný program.

Studenti rotný Pavel Králík, četaři Daniel Buršík, Jiří Prekop a Jiří Sedlák reprezentovali Univerzitu obrany v mezinárodním závodu štafet vysokoškolských studentů s názvem „University Running“. Celý závod se běžel na 4 x 500 metrů. Start začal na Náměstí Svobody a běželo se ulicí Kobližná, přes ulice Poštovská a Jánská zpět na Náměstí Svobody, kde byl cíl celé trasy. Závodu se zúčastnilo pět brněnských vysokých škol, Univerzita Karlova v Praze, Trnavská univerzita v Trnavě a Žilinská univerzita. Naši studenti se v široké konkurenci univerzit umístili na skvělém třetím místě.

Autor: Roman Hanzlík, foto: SK Špilberk Brno