Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Workshop Distribuovaná simulace v AČR

DOCENDO DISCIMUS

 

Workshop Distribuovaná simulace v AČR

 

Dne 18. února 2011 se v prostorách klubu Univerzity obrany konalo pracovní setkání odborníků z oblasti modelování a simulace v AČR. Stěžejním projednávaným tématem byla problematika distribuované simulace, která ve všech vyspělých armádách představuje základní technologický předpoklad pro provádění společného výcviku všech druhů vojsk.   

Jednání se zúčastnili zástupci Centra simulačních a trenažérových technologií (CSTT) v Brně a akademičtí pracovníci Univerzity obrany. Úvodní slovo pronesl pplk. Ing. Miroslav Hopjan, CSc., který seznámil účastníky s programem semináře a zároveň přednesl teoretické výsledky projektu obranného výzkumu DISIM, jehož byl hlavním řešitelem. Na řešení tohoto projektu se podílel kolektiv pracovníků Katedry komunikačních a informačních systémů v letech 2008 až 2010. Hlavním cílem bylo vytvoření distribuovaného simulačního prostředí s využitím architektury High Level Architecture (HLA).

Dále vystoupil mjr. Ing. Petr Františ, Ph.D., jako další zástupce řešitelského týmu projektu DISIM, s praktickou ukázkou propojeného konstruktivního simulátoru VR Forces a prototypu virtuálního simulátoru vozidla UAZ s využitím architektury HLA. 

Dalším vystupujícím byl poslední člen řešitelského týmu projektu DISIM, mjr. doc. Ing. Jan Hodický, Ph.D., který představil obsah nové publikace Allied Modeling and Simulation Publication (AMSP-01). Tato publikace obsahuje standardy a doporučení z oblasti modelování a simulace, které by měly být v členských státech NATO používány pro zajištění interoperability. 

Dále vystoupil kpt. Ing. Petr Pavlů, Ph.D. z CSTT s referátem na téma nové vlastnosti protokolu Distributed Interactive Simulation (DIS) a jejich potenciální využití při výcviku v distribuovaném simulačním prostředí.   

Posledním příspěvkem semináře bylo vystoupení pplk. Ing. Karla Větrovského, Ph.D., který účastníky seznámil s novinkami v produktové řadě společnosti VT MÄK se zaměřením na produkt VR- TheWorld, který pomocí webových služeb poskytuje geografická digitální data.        

V závěrečné diskusi byly pozitivně zhodnoceny výsledky projektu DISIM a vystoupení výše jmenovaných. 

 

Autor: Jan Hodický             

Archív zpráv

2012

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

 

2011

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2010

01 / 02 / 03 / 04 / 05 / 06

07 / 08 / 09 / 10 / 11 / 12

 

2009

Zprávy 2009​

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Jsme na Facebooku
  • Instagram
  • Webová alba Picasa
  • Tweetujeme
  • Tweetujeme