Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
„Zelení baroni“ na dračích lodích

DOCENDO DISCIMUS

Pětistovka závodníků, ozvěna bubnů a barevné lodě s dračí hlavou na přídi, které se poprvé objevily před dvěma tisíci lety v Číně. To vše bylo k vidění (a slyšení) na Brněnské přehradě v sobotu 19. června, která letos hostila čtvrtý ročník závodu Divize východ dračích lodí Grand Prix.

V areálu Lodních sportů soutěžily amatérské týmy i univerzitní družstva. Univerzitu obrany reprezentovala dvaadvacetičlenná posádka studentů v čele s praporčicí Veronikou Huškovou, která je členkou profesionálního brněnského týmu dračích lodí.

Soutěžní tým nesoucí název „Zelení baroni“ závodil na dvousetmetrové a kilometrové trati se čtyřmi dalšími posádkami. Princip spočíval ve třech rozjížďkách, z nichž se sečetly jednotlivé časy, a ten nejlepší vyhrál. Posádka „Zelených baronů“ si vedla úspěšně. V každé rozjížďce vyhrála vždy více než o polovinu lodi, byla tedy jasným favoritem a poté i vítězem na dvousetmetrové trati. Na kilometrové trati startovaly celkem tři posádky, z nichž „Zelení baroni“ obsadili krásnou stříbrnou příčku.

„Chtěla bych poděkovat celému týmu. Musím říct, že mě velmi překvapily výkony všech. Loď jela nádherně na všech tratích. Sešla se tu parta skvělých lidí, která šla za jediným cílem, a to zvítězit,“ hodnotila závod kapitánka „Zelených baronů“ praporčice Veronika Hušková.

Všem členům úspěšné posádky budeme držet palce, aby stejně skvělé výkony předvedli i v Amsterdamu. Díky brněnskému vítězství tam odjedou 11. až 16. srpna 2010 na Mistrovství Evropy dračích lodí.

Autor: Mgr. Zdeňka Dubová, foto: prap. Veronika Hušková