Četařka Šejnohová bronzovou akademičkou

Zpravodajský portál Univerzity obrany

Aktuality Univerzity obrany

Počet shlédnutí: 1128

1.7.2019 • Studentka třetího ročníku Barbora Šejnohová obsadila třetí místo v olympijském šplhu na letošních Českých akademických hrách. Soutěž uspořádala Univerzita obrany v Brně v neobvyklém prostředí haly s vojenskou technikou v areálu Kasáren Šumavská. Bronzovou medaili ve šplhu do výšky 4,5 metru získala četařka Šejnohová výkonem 4,36 sekundy a za vítězkou Veronikou Szabóovou z Univerzity Karlovy zaostala o pouhé tři desetiny.

Muži soutěžili ve dvou disciplínách. Kromě zmíněné výšky 4,5 metru se ve finále závodu vydali i do osmimetrové výšky. Výkony soutěžících jsou o to více obdivuhodné, že se startuje vsedě a šplhá se bez pomoci nohou. V obou mužských disciplínách uspěli stejní soutěžící, a to dokonce ve stejném pořadí.

„Není to nárazový výkon, šplhal jsem na střední škole a po sedmileté pouze jsem se tomuto sportu letos zase začal intenzivně věnovat, docela teď trénuju," říká vítěz obou disciplín Petr Geiger z Univerzity Karlovy. Za ním skončili Filip Šmejkal z ČVUT v Praze a Ladislav Hruška z VŠB-TUV Ostrava.

Kromě závodu v akademickém šplhu uspořádala Univerzita obrany v Brně stejně jako v loňském roce i dvoudenní soutěžní klání v plaveckých disciplínách ve venkovním bazénu v areálu Kasáren Jana Babáka.

Autor: Viktor Sliva