8.3.2019
• Přednáškové místnosti, učebny, laboratoře a nástupní plochu v areálu Kasáren Šumavská ve čtvrtek zaplnili středoškoláci, kteří vybírají školu pro své vysokoškolské studium. Někteří přišli pro základní či doplňující informace, další zde podali přihlášku, a učinili tak první krůček své vojenské kariéry.
Letos poprvé se na Univerzitě obrany otevírá pětiletý magisterský studijní program Kybernetická bezpečnost. Pro zájemce o tento perspektivní obor si společnou prezentaci připravily Katedra informatiky, kybernetické bezpečnosti a robotiky a Katedra komunikačních technologií, elektronického boje a radiolokace. „Absolventi studia na těchto katedrách mají společné to, že ti nejlepší budou pracovat ve složkách nebo službách, které se zabývají bezpečností státu, tedy kybernetickou bezpečností, monitoringem a analýzou radiového prostoru nebo činností cizích zpravodajských služeb," zaznělo na prezentaci. Zájemci se pak zajímali například o předpoklady pro úspěšné studium tohoto oboru. Dozvěděli se, že tím základním je schopnost tvořit algoritmy, přičemž předchozí zkušenosti s programováním nejsou nezbytné. S výukou se začíná od nuly.
Součástí Dne otevřených dveří byla i dynamická ukázka taktického výcviku studentů, kterou připravili studenti pátého ročníku Fakulty vojenského leadershipu. Dva z nich se letos na jaře spolu s dalším kolegou zúčastní tradičního kurzu přežití, který organizuje francouzská cizinecká legie v deštném pralese Francouzské Guyany. Pro trojici studentů se tak završí jejich dlouholeté působení ve skupině Commandos.
Zájemci, kteří stále váhají s rozhodnutím přihlásit se na Univerzitu obrany, budou mít možnost navštívit ještě jeden, poslední Den otevřených dveří, který se v Kasárnách Šumavská uskuteční 4. dubna.
Autor:
Viktor Sliva
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Google+