Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Družstvo Univerzity obrany na stupních vítězů soutěže vojenské všestrannosti 2017

Zpravodajský portál Univerzity obrany

Aktuality Univerzity obrany

Počet shlédnutí: 1259

19.7.2017 • Celoarmádní soutěž hlídek vojenské všestrannosti 2017, která se konala poslední červnový týden pod organizací Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově, má své vítěze. Velký úspěch v podobě medailového umístění si odvezlo jedno ze tří družstev Univerzity obrany, jež se náročné vojenské soutěže účastnila.

Absolutním vítězem se suverénně stalo družstvo 73. tankového praporu z Přáslavic s celkovým ziskem 3060 bodů, které si odvezlo i putovní pohár. Druhou příčku obsadilo družstvo Univerzity obrany „C", které získalo 2400 bodů, a soutěžilo ve složení rotmistr Jan Minařík, rotný Ondřej Bordovský, četař Daniel Zavadil a svobodník Pavel Horníček.

Soutěž čtyřčlenných družstev tvořených vojenskými profesionály, která probíhala jak v kasárnách, tak i ve vojenských výcvikových prostorech Březina a Hamry, zahrnovala disciplíny z dovedností vojenské všestrannosti, tedy střelbu z útočné pušky i pistole, hod granátem, překážkovou dráhu, lezení na trenažéru Jakub, položení min, orientační závod včetně nočního, přesun podle mapy, topografii, zrychlený úsek, transport raněného i materiálu, překonání tunelu, ale i vodní překážky včetně přeplavání.

Soutěže se účastnilo 15 družstev, a to hlídky Univerzity obrany Brno, 102. průzkumného praporu Prostějov, 41. mechanizovaného praporu Žatec, 71. mechanizovaného praporu Hranice, 72. mechanizovaného praporu Přáslavice, 73. tankového praporu Přáslavice, 74. lehkého motorizovaného praporu Bučovice, 141. zásobovacího praporu Pardubice, 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou, 151. ženijního praporu Bechyně a novinkou je pak účast družstva žen ze 71. mechanizovaného praporu Hranice a Hradní stráže.

Družstva Univerzity obrany se rozhodně mezi zkušenými profesionály neztratila. Našemu stříbrnému týmu se výrazně dařilo na Překážkové dráze NATO, při střelbě z pistole, orientačním přesunu a na lezeckém trenažéru Jakub. A jaká byla umístění dalších dvou družstev UO. V celkovém pořadí družstvo Univerzity obrany „A" obsadilo pěkné 4. místo se ziskem 2320 bodů a tým „B" skončil na 9. pozici s 1720 body. A to některá družstva ani závod nedokončila, bohužel včetně družstva žen.

Autor: kpt. Monika Nováková a Pavel Pazdera, foto: Vladimír Bezděk