20.2.2017 • Ve dnech 8. a 9. února 2017 se studenti druhého ročníku navazujícího magisterského studijního programu Bezpečnostní management zúčastnili dvoudenní odborné výuky v Praze. V jejím rámci navštívili odbor bankovní bezpečnosti a krizového řízení České národní banky, řídící centrum pražských tunelů na Strahově, Operační středisko Krizového štábu hlavního města Prahy a technické centrum ochranného systému metra v Radlicích.
Dne 8. února dopoledne studenti nejprve absolvovali odbornou přednášku na odboru bankovní bezpečnosti a krizového řízení České národní banky. Obsahem přednášky byla organizační struktura České národní banky, specifika přípravy a realizace regulačních opatření v její působnosti, její postavení v systému krizového řízení a bankovní bezpečnost. Odpoledne následovala odborná výuka v řídícím centru pražských tunelů na Strahově věnovaná problematice ochranného systému Strahovského automobilového tunelu. Studenti se mohli seznámit s jeho technickými parametry a možnostmi využití tunelu při ukrytí obyvatelstva. Na závěr prvního dne si studenti prohlédli prostory Operačního střediska Krizového štábu hl. m. Prahy, kde byli seznámeni s problematikou krizového řízení v působnosti magistrátu.
Dne 9. února se studenti zúčastnili odborné přednášky v technickém centru ochranného systému metra v Radlicích. Přednáška byla věnována možnostem jeho využití při ukrytí obyvatelstva za válečného konfliktu, při řešení mírových mimořádných událostí, zejména povodní a úniků nebezpečných látek. Po odborné přednášce následovala prohlídka zařízení technického centra pro zajištění zásobování ochranného systému metra vzduchem, vodou a elektřinou.
Cílem projektu „Vzdělávání pro bezpečnostní systém státu" byla inovace vzdělávání a přípravy odborníků, jejímž záměrem bylo prezentovat bezpečnost státu jako záležitost, za níž je odpovědna společnost jako celek.
PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM
A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.
Autor: Tomáš Zeman